Elektronik Dönüşüm(3)

Diğer konular:

Elektronik Fatura Mimarisi ve Hindistan E-Fatura Uygulaması

Makale Elektronik Dönüşüm Erhan Selim

Elektronik belge dünyadaki mali idarelerin en önemli hayallerden birisi. Ülkemiz ise bu alanda önemli bir başarı kaydeden ülkeler arasında yer alıyor. Kendi kulvarındaki birçok ülkeye göre erken başlayan, oldukça yavaş ilerleyen ve yakın tarihli atılımlarla gaza basılarak artık ekonominin geneline yayılan bir e-belge alt yapısına sahip bulunuyoruz. Gerçekten gurur verici bir tablo ve prestijli bir ülkeler grubunun içerisinde yer alıyoruz. Şu an e-belge kulübüne katılmak isteyen başka ülkeler de mevcut. Bunlardan en önemlilerinde birisi de Hindistan. Hindistan’ı önemli yapan şeyse muazzam nüfusu ve mükellef sayısı. Hindistan’la ilgili bir e-belge sistemi kurgulanacaksa kurgulanan sistem mutlaka titiz bir şekilde tasarlanmak zorunda.

29 Eylül 2020 0 2898

Roma Bile Böyle Çökmemişken GİB Nasıl Çöktü

Makale Elektronik Dönüşüm Erhan Selim

27 Temmuz itibariyle mali müşavirlerin beyanname ve defter beyan sisteminde yaşadığı beyan gönderme sıkıntıları dolayısıyla #gibçöktü etiketinin twitter trend topic’e yerleşmesini izledik. Yıllardır irili ufaklı sıkışmalar yaşayan bir sistemin tamamen kendini bırakması sonucu, beyannameler bir türlü GİB sistemlerine yüklenemedi ve ceza ile muhatap olabileceğini değerlendiren müşavirler isyan bayrağını çektiler. Bu yazımızda sistemin aksayan yönlerini ele alıyoruz.

28 Temmuz 2020 0 3386

Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderileceği Sisteme İlişkin Bir Değerlendirme

Makale Elektronik Dönüşüm Erhan Selim

Elektronik Dönüşüm Rüzgarları Sonunda Yeminli Mali Müşavirlerin Kapısını da Çaldı. Artık Tasdik Raporları Elektronik Ortamda Gönderilebilecek. Yeminli Mali Müşavirlerimiz İçin Olumlu Bir Gelişme. Peki, Meslek Mensupları ve Mali İdarenin Elektronik Dönüşümünde Hangi Noktadayız? Bu Yazıda Örnek ve Tespiler Üzerinden Mevcut Durumumuzu Ele Almaya Çalıştık

2 Aralık 2019 0 4430

Son Yorumlananlar

Top
Menu