Biz bu sıkıntıların giderilmesi amacıyla ücretsiz ve alternatif bir ürün olan Justitia Viewer E-Belge Görüntüleme Programını mali alanda çalışan tüm paydaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Bu programla e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye, e-müstahsil makbuzu gibi türk mali mevzuatındaki xml uzantılı e-belgeleri hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek, üzerindeki alanlarda yer alan bilgiler içerisinde sorgulama ve yine bu alandaki bilgilere bağlı olarak sıralama yapabilecek ve en önemlisi katman filtreler uygulayarak istediğiniz belgeye ulaşıp belge arşivinizi etkin bir şekilde yönetebileceksiniz.  Üstelik bunu yaparken de xml uzantılı dosyaları pdf, html, resim gibi başkaca bir formata dönüştürerek saklamaya gerek duymayacaksınız. Terimi kaldır: Viewer ViewerTerimi kaldır: E-Belge Görüntüleme Programı E-Belge Görüntüleme ProgramıTerimi kaldır: E-fatura Görüntüleme Programı E-fatura Görüntüleme Programı, Arşiv Fatura Görüntüleme Programı Arşiv Fatura Görüntüleme Programı, E-Arşiv Görüntüleme Programı E-Arşiv Görüntüleme Programı, E-Müstahsil Makbuzu Görüntüle Programı ,E-Müstahsil Makbuzu Görüntüle Programı, E-İrsaliye Görütüleme Programı, E-İrsaliye Görütüleme Programı

Elektronik belgeler uzunca bir süredir hayatımızda. Diğerleri biraz yeni sayılmasına karşın bunlardan E-Fatura ve E-Arşiv önemli bir olgunluğa erişmiş durumda. Her ne kadar bu belgelere olan aşinalığımız zamanla artmış da olsa bu belgelerin denetimi ve mükelleflerin kendi arşivlerini yönetmesi bakımından üretilen ücretsiz program sayısı yok denecek kadar az. Yegane örnek, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen emektar E-Fatura Görüntüleyicinin yetenekleri ise binlerce belgeden oluşan bir arşivin analiz edilmesinde oldukça yetersiz kalmakta.

Mükellefler ise kendi belge arşivlerinin yönetiminde entegratör firmaların sunduğu hizmetten faydalanırken olası bir denetimde bu belgelerin denetçiler tarafından kontrol edilebilmesi adına belgeleri; PDF, HTML gibi formatlara dönüştürmeyi tercih etmekte. Katlanılması gerekmeyen bir dönüşüm ve yönetim maliyeti söz konusu. PDF, HTML ve resim formatlı belgelerin denetimi fevkalade zor olmakla birlikte bu belgeler e-belgenin sağladığı hiçbir güvenceye sahip olmadığından ciddi güvenlik riskleri barındırmakta. Sıklıkla başvurulan Excel formatlı e-belge dökümleri ise hem belge görselliği sahip değil hem de çok sayıda mükerrer veri bünyesinde bulunmakta.

Biz bu sıkıntıların giderilmesi amacıyla ücretsiz ve alternatif bir ürün olan Justitia Viewer E-Belge Görüntüleme Programını mali alanda çalışan tüm paydaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Bu programla e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye, e-müstahsil makbuzu gibi türk mali mevzuatındaki xml uzantılı e-belgeleri hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek, üzerindeki alanlarda yer alan bilgiler içerisinde sorgulama ve yine bu alandaki bilgilere bağlı olarak sıralama yapabilecek ve en önemlisi katman filtreler uygulayarak istediğiniz belgeye ulaşıp belge arşivinizi etkin bir şekilde yönetebileceksiniz.  Üstelik bunu yaparken de xml uzantılı dosyaları pdf, html, resim gibi başkaca bir formata dönüştürerek saklamaya gerek duymayacaksınız. Şu an için programın iki dağıtımı ve tüm yeteneklerini örneklendirdiğimiz yak. 20 dakikalık bir eğitim videosu bulunmakta:

100 Binden fazla e-belge üzerinde başarıyla test edilen programı hızlıca denemek istiyorsanız kurulum gerektirmeyen dağıtımı tercih ederek programı zipten çıkarıp hızlıca işe koyulabilirsiniz. İki dağıtımın temel farkı yükleme gerektirmeyen dağıtımda program XML’den PDF’e dönüştürme yapamamaktadır. İki dosyayı da virustotal.com adresi üzerinden online olarak 60’dan fazla virüs tarayıcının kontrolünden geçirebilirsiniz. Sisteminizde tarayıcı varsa yükleme gerektirmeyen versiyonun yanlış anlaşılmaması için tarayıcınız üzerinden programa ayrıcalık tanımanızı tavsiye ederim. Eğer belgeler sıkıştırılmışsa belgelerin görüntülenebilmesi için Zipli dosyalardan çıkarılmaları gerekmektedir.

Kendi denetimlerimde de aktif şekilde kullandığım bu programın özel sektördeki denetçilerin işlerini kolaylaştırmasını, mükelleflerin kendi arşivlerini hem de XML olarak yönetmelerini teşvik etmesini ve mali alanda gerçek anlamda(reklam bulundurmayan, bilgi toplamayan) ücretsiz(freeware) benzeri programların geliştirilmesine önayak olmasını umuyorum. Umarım ihtiyacı olan kişilere ulaşır ve katma değer üretir.

Son Güncelleme: 19 Mart 2023 /Justitia Viewer Ücretsiz E-Belge Görüntüleme Programı
Yasal Uyarı: @Vergipedia , Tüm hakları saklıdır - Yanlızca kaynak gösterilerek kullanılabilir.
ETİKETLER :

YORUM YAP

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlananlar
Top
Menu