Elliptic Şirketi, bitcoin ve ethereum gibi kripto paralar için bankalara ve diğer finans kurumlarına analiz hizmeti sunmasına şöhretini borçlu bir İngiltere merkezli teknoloji şirketidir.

Elliptic Şirketi

Elliptic Enterprises Limited

Elliptic Şirketi, bitcoin ve ethereum gibi kripto paralar için bankalara ve diğer finans kurumlarına analiz hizmeti sunmasına şöhretini borçlu  İngiltere merkezli bir teknoloji şirketidir.  Önceleri birkaç finans kurumu tarafından kullanılan teknik ürünlerinin, şu an 100’ün üzerinde finans kurumu ve kripto parayla ilgili diğer birimler tarafından kullanıldığı firma temsilcileri tarafından ifade edilmektedir.

Elliptic Şirketinin şöhret basamaklarını tırmanmasına, Hamas’a kripto paralarla yapılan yardımları ortaya çıkarması ve bunu ilgili aracı kurumlara bildirmesi önemli katkı sağlamıştır. Basında ses getiren bir diğer önemli hamle, arkasına Massachusetts Institute of Technology (MIT) araştırmacıları ve IBM’in desteğini alarak 200.000 üzerinde bitcoin transfer işlemini analiz etmesi olmuştur. Bu analizde makine öğrenmesi ve derin öğrenme teknikleri kullanılmış olup işlemlerin %2 yasadışı, %21 yasal ve  geriye kalan işlemler tanımlama dışı olarak ilan edilmiştir. Japonya ve Singapur’da şubeler açan firma Japan’s SBI Holdings’den 23 Milyon USD’lik yatırım almayı başarmıştır.

Firma çocuk istismarı, uyuşturucu ticareti, hack olayları, terörün finansmanı ile ilişkilendirilen cüzdanlara ilişkin aktiviteleri takip etmekte ve kuşkulu gördüğü işlemleri müşterilerine raporlamaktadır.

ETİKETLER :

ALFABETİK ARAMA

Aşağıda yer alan harflere tıklayarak ilgili harfle başlayan terimlerin tamamına erişebilirsiniz.

YORUM YAP

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
Menu