Vergiler(4)

Diğer icerik:

AYM: VTR’nin Tebliğ Edilmemesi Bir Bütün Olarak Adil Yargılanma Hakkını Zedelemez

Vergimedia Vergiler

Vergimedia: Anayasa Mahkemesi Vergi Tekniği Raporunun tebliğ edilmemesinin bir bütün olarak adil yargılama hakkını zedelemeyeceğine hükmetti. Önemli: Vergimedia içerikleri video içerikleridir. Çalıştığınız kurum itibariyle youtube’a erişim hakkınız bulunmuyorsa içeriğe erişim kısıtı olmayan bir bağlantı üzerinden youtube vergipedia kanalından veya bu adresden erişebilirsiniz.

30 Temmuz 2020 0 6407

Obeziteyle Mücadelede Şeker Vergisinden Yararlanabilir Miyiz?

Vergimedia Vergiler

İhtiyaç duyulandan çok daha fazla kalorinin şekerden alınması önemli bir sorun. Ülkemiz şeker ve şekerli içecek tüketiminde ilk sıralarda yer alıyor. Peki, Obeziteyle mücadelede Birleşik Krallık örneğinde olduğu gibi şeker vergisinden yararlanabilir miyiz? Vergipedia olarak şeker vergisini masaya yatırıyoruz.

25 Temmuz 2020 0 6420

Bir Dakikada Konaklama Vergisi

Vergimedia Vergiler

7193 Sayılı Kanunun 9. Maddesiyle, 6802 Sayılı Kanunun İkinci Kısmının İkinci Bölümünün mülga başlığı “Konaklama Vergisi” şeklinde değiştirilmiştir. Otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel, misafirhane, kamping, dağ evi, yayla evi gibi konaklama tesislerinde verilen geceleme hizmeti ile bu hizmetle birlikte satılmak suretiyle konaklama tesisi bünyesinde sunulan diğer tüm hizmetler (yeme, içme, aktivite, eğlence hizmetleri ve […]

28 Mart 2020 0 6844

Hasılat Esaslı Kazanç Tespiti Nedir?

Vergimedia Vergiler

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Hasılat Esaslı Kazanç Tespiti Uygulamaya Geçirildi. İki dakikada hasılat esaslı kazanç tespitinin ne anlama geldiğini ve uygulama detaylarını öğrenmek istemez misiniz?

7 Aralık 2019 0 5887
Top
Menu